Per pokalbius dėl darbo

Reklama

Būkite pasiruošę

Norėdami gauti puikų darbo pokalbį konkrečioje įmonėje, pirmiausia turite apsvarstyti savo karjeros tikslus, stipriąsias ir silpnąsias puses, bendravimo įgūdžius ir daugelį kitų dalykų prieš pokalbį, jo metu ir net po jo. Per pokalbį turėsite atsakyti į keletą įprastų klausimų, kuriuos jums gali užduoti darbdaviai.

Darbdaviai ieško žmonių, kurie domisi tuo, ką jie gali pasiūlyti. Be to, galbūt net parodysite, kad norite daugiau sužinoti apie jų įmonę, apmąstyti jos kultūrą ir tai, ką ji siūlo. Todėl svarbu nepamiršti užsirašyti, atidžiai klausytis ir užduoti daug klausimų.

Parengėme keletą praktinių patarimų, kaip prisistatyti per pokalbį dėl darbo, kad darbdaviui įrodytumėte, jog esate geriausias kandidatas į šį darbą.

Reklama

Kontrolinis sąrašas

Jei svarstote, ką prisiminti per pokalbį dėl darbo, būtinai peržiūrėkite kontrolinį sąrašą, nes jis pravers per pokalbį dėl darbo. Su darbu susijęs kontrolinis sąrašas gali padėti gauti norimas pareigas.

Pokalbio vedėjo klausimų tikslas – rasti atsakymus, kurie padėtų įmonei nuspręsti, ar kandidatą verta įdarbinti ir toliau tobulinti.

Kai jums užduoda klausimą, kelias sekundes pagalvokite, ką norite pasakyti. Jūsų atsakymas turėtų būti susijęs su jūsų stipriosiomis pusėmis, įgūdžiais ir pasiekimais bei įmonės poreikiais.

Atsakydami į klausimus kalbėkite aiškiai ir užtikrintai. Jūsų atsakymas turėtų būti trumpas, dalykiškas ir aiškiai suformuluotas.

Jei įmanoma, pateikite konkrečių pavyzdžių. Papasakokite apie savo ankstesnę veiklą, susijusią su įgūdžiais, kurių ieško įmonė.

Pokalbio metu būtina užsirašinėti. Tai ne tik parodo susidomėjimą darbu, bet ir jūsų gebėjimą sutelkti dėmesį į užduotį. Tačiau venkite viską užsirašyti tik todėl, kad manote, jog galite ką nors pamiršti.

Atminkite, kad tai dvipusis pokalbis. Kad pokalbis vyktų sklandžiai, taip pat turite užduoti klausimus.

DARBO POKALBIAI

Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau sėkmingo darbo pokalbio metodų.

Reklama

Darbo pokalbio patarimai

Daugiau patarimų, klausimų ir atsakymų apie darbo pokalbį