Ko klausia per pokalbį dėl darbo?

Ko klausia per pokalbį dėl darbo?

Jei norite gerai pasirengti pokalbiui dėl darbo, galite pasiruošti tam, ko klausiama. Vienas iš geriausių pasiruošimo būdų – ką pasakyti, kad pagrįstumėte savo ankstesnę darbo patirtį ir išsilavinimą.

Atsakinėkite protingai ir daugiausia dėmesio skirkite pareigoms ir įmonei, į kurią kandidatuojate.

Reklama

Ko klausia per pokalbį dėl darbo? Dažnai kyla klausimas, ar pasiliksite ilgam. Tačiau nesijaudinkite: pokalbio vedėjas neieško tobulo atsakymo. Vietoj to jis norės sužinoti, ar galėsite dirbti su įmonės kultūra ir vertybėmis. Atsakinėkite protingai ir daugiausia dėmesio skirkite pareigoms ir įmonei, į kurią kandidatuojate. Nepamirškite pakartoti, kaip ši pozicija atitinka jūsų ilgalaikius tikslus.

Pirmasis klausimas – apie jūsų profesinius tikslus. Atsakydami į klausimus nesielkite pernelyg asmeniškai ir nekalbėkite apie problemas su ankstesniu darbdaviu. Nesityčiokite iš buvusio darbdavio. Neminėkite sudėtingų viršininkų, sudėtingų kolegų ar kitų problemų. Atsakymus pasilikite sau. Stenkitės atsakymus grįsti savo stipriosiomis pusėmis ir įgūdžiais. Taip pat galite pateikti su įmone susijusių savo darbų pavyzdžių.

Kai pokalbio dalyviai klausia apie jūsų karjeros tikslus, jie nori sužinoti, kokie yra jūsų tikslai. Papasakokite jiems, kodėl ši pozicija jiems tinka, bet venkite kalbėti apie praeitį. Neužsiminkite apie sunkų viršininką ar problemas su kolegomis. Taip pat nekalbėkite blogai apie savo dabartinį darbdavį. Jei ieškote naujo darbo, nekalbėkite apie paskutinį darbą. Pokalbio vedėjas norės sužinoti, ar esate atviras iššūkiams ir naujoms užduotims.

Klausimai

Jei nerimaujate dėl to, ko jie gali ieškoti, turėtumėte pasiruošti darbdavio klausimams. Toliau pateikiamas pavyzdys:

Kodėl turėtume jus samdyti?

Per pokalbį dėl darbo jie greičiausiai jums užduos klausimą: „Kodėl jie turėtų jus įdarbinti?”. Nuo atsakymo į šį klausimą priklausys, ar gausite darbą. Turite įtikinti darbdavį, kad esate geriausias kandidatas šiam darbui. Darbdavys jus vertins pagal daugelį veiksnių, įskaitant, bet neapsiribojant, jūsų kvalifikaciją, įgūdžius, asmenines savybes ir patirtį.

Pasiteiraukite įmonės patys

Galiausiai patys paklauskite įmonės. Pavyzdžiui, jei paklausite, ko jie nori iš potencialaus darbuotojo, galite pasakyti, kad jus tikrai domina šis darbas. Todėl turėtumėte stengtis, kad darbdavys žinotų, jog jus domina pareigos ir kad norite sužinoti apie įmonę.

Reklama

  • Dalytis šiuo pranešimu

Susijęs Pranešimai