Darbo pokalbis „Dos” ir „Don’ts

Pokalbiai dėl darbo gali būti įtempti. Kai tiek daug kandidatų pretenduoja į vieną darbo vietą, labai lengva paslysti ir padaryti klaidą, kuri gali kainuoti jūsų svajonių darbą. Toliau pateikiame keletą darbo pokalbio taisyklių, kurios padės jums gauti svajonių darbą. Perskaitykite juos, supraskite ir naudokitės jais.

Apsirenkite taip, kad padarytumėte įspūdį. Visada įsitikinkite, kad jūsų viršutiniai drabužiai yra švarūs, išlyginti ir išvaizdūs. Sėdėkite tiesiai, patogiai sukryžiavę kojas. Tai neleis jums nerimauti ir palaikysite akių kontaktą. Darbo pokalbio metu dažnai užduokite klausimus.

Viso darbo pokalbio metu svarbu palaikyti akių kontaktą su pašnekovu. Būkite draugiški, bet visada išlikite profesionalūs. Niekada neatsiloškite ir nežiūrėkite į pašnekovą. Tačiau, jei reikia, užduokite klausimus šiek tiek pasilenkę į priekį, pavyzdžiui: „Dar kartą pakartokime kai kuriuos darbo reikalavimus” arba „Papasakokite apie situaciją, kai…”.

Atsakydami į bet kokius jums pateiktus klausimus, apgalvokite savo atsakymą ir tai, kaip jis skambės klausytojui. Vartokite tinkamą žargoną ir pasistenkite, kad skambėtų kaip išmanantis ir patyręs žmogus. Prieš kalbėdami įsitikinkite, kad turite visus faktus ir įrodymus. Jei turite darbo istoriją, tai reikėtų pabrėžti. Jei ieškote konkrečių pareigų, ta informacija turėtų būti konkrečiai įvardyta. Laikydamiesi šių darbo pokalbio dozių ir draudimų, užtikrinsite, kad kalbėsite kuo geriau pasirengę.

Svarbu išlaikyti tvirtą laikyseną. Tai rodo, kad esate tvirtai pasiryžęs dirbti ir parodo pokalbio vedėjui, kad žinote darbo pareigas ir žinote, kaip tinkamai elgtis jų atžvilgiu. Išlaikyti ramią laikyseną iš pradžių gali būti sunku, tačiau tai galima padaryti praktikuojantis. Laikydamiesi šių darbo pokalbio dozių ir draudimų, užtikrinsite, kad pokalbio dalyvis pastebės esminį jūsų išvaizdos ir elgesio skirtumą.

  • Dalytis šiuo pranešimu