Klausimai, kuriuos galite užduoti darbdaviui per pokalbį dėl darbo
Jei dar niekada nebuvote dalyvavę pokalbyje dėl darbo, galite jaudintis ir baimintis. Galbūt svarstote, ar tai jums tinkama situacija. Svarbu, kad eidami į pokalbį dėl darbo visada pasitikėtumėte savimi ir turėtumėte parengtų klausimų darbdaviui.
Klausimai parodo darbdaviui, kad jus domina darbas.
Reklama
Paruoškite klausimus
Pirmas žingsnis siekiant padidinti pasitikėjimą savimi per darbo pokalbius – tinkamai pasiruošti pokalbiui. Vienas geriausių būdų pasirengti būsimam pokalbiui su konkrečia įmone – vengti nereikšmingų klausimų per pirmąjį pokalbį. Jei parengsite ilgą gerų klausimų interviu vedėjui sąrašą, gausite vertingos informacijos apie darbą ir, jei užduosite gerus klausimus, galėsite padaryti labai gerą įspūdį įdarbinančiam vadovui. Klauskite paprastai ir neužduokite per daug plačių klausimų. Daugiausia dėmesio skirkite klausimams, susijusiems su darbo vieta, į kurią kandidatuojate.
Antrasis žingsnis siekiant sustiprinti pasitikėjimą savimi prieš pokalbį – gerai pasipraktikuoti kitam pokalbiui. Turėtumėte suprasti, kaip užimti poziciją ir kaip atsakyti į pokalbio dalyvių klausimus. Tai ypač aktualu, jei jūsų prašoma atlikti atranką telefonu. Turite įsitikinti, kad esate gerai susipažinęs su pašnekovu ir įmonės veikla. Jei dar niekada nedalyvavote telefoninėje atrankoje, apsvarstykite galimybę paprašyti pokalbio vedėjo pateikti atsiliepimą apie jūsų pasirodymą.
Į pokalbio klausimus, kuriuose klausiama jūsų nuomonės arba į kuriuos turite atsakyti iš karto, reikėtų atsakyti iš karto. Atminkite, kad tokiais klausimais per įdarbinimo procesą dažnai siekiama įvertinti jūsų asmenybę. Geras nusiteikimas ir pozityvus požiūris taip pat gali padėti įsidarbinti.
Kiti klausimai darbdaviams
Kiti klausimai, kuriuos galite užduoti darbdaviui, gali būti apie atlyginimo lūkesčius, siūlomas išmokas ir kitus privalumus. Šiais klausimais siekiama išsiaiškinti jūsų įgūdžius ir gebėjimus bei parodyti darbdaviui, kad norite dirbti jo įmonėje.
Prieš susitikimą svarbu užsirašyti svarbiausius dalykus, kurių norite paklausti darbdavio. Taip jums bus lengviau prisiminti svarbius dalykus, kurių reikia paklausti.
Dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį užduodant klausimus, yra tas, kad taip darbdavys parodo, jog jus domina darbas. Jei neužduodate klausimų, įdarbinimo vadovas gali manyti, kad nesate rimtai nusiteikęs dirbti jo įmonėje. Užduodami klausimus taip pat galite parodyti, kad esate kompetentingas užimti pareigas, į kurias pretenduojate. Todėl užduodami klausimus parodote, kad pasitikite savo gebėjimais atlikti darbą.
Norėdami gauti puikių klausimų darbdaviams darbo pokalbio metu, sugalvokite klausimų, kurie darbdaviams parodys, kokia jūsų kvalifikacija ir patirtis tinka šioms pareigoms. Visada nepamirškite užduoti klausimų apie tai, ko iš jūsų tikimasi ir ko galite tikėtis iš darbo vietos, dėl kurios dalyvaujate pokalbyje.
Reklama