Darbo pokalbio elgesio klausimai
Klausimai apie elgesį yra vienas iš seniausių triukų pokalbio dėl darbo metu. Elgesys yra tai, ką mes visi tam tikru metu demonstruojame natūraliai, net jei jis yra labai pasyvus. Elgesio klausimai iš esmės prasideda klausimais apie ankstesnį elgesį. Dauguma darbdavių šiandien užduoda elgesio klausimus, nes mano, kad praeities elgesys yra geriausias būsimų rezultatų rodiklis.
Šio tipo klausimų esmė yra ta, kad praeities elgesys paprastai geriausiai nusako būsimus rezultatus, todėl būsima sėkmė yra savaime suprantama.
Reklama
Šio tipo klausimų esmė yra ta, kad praeities elgesys paprastai geriausiai parodo būsimus rezultatus, todėl būsima sėkmė yra savaime suprantama. Viena iš priežasčių, kodėl įmonės pokalbiuose dėl elgesio naudoja elgesio klausimus, yra ta, kad žmogiškųjų išteklių vadovas paprastai tiksliai interpretuoja ankstesnį elgesį pokalbio metu.
Darbo pokalbio klausimai
Kai kurie iš dažniausių elgesio klausimų darbo pokalbio metu yra šie;
-
Ar turėjote kokių nors…
-
Kas tiksliai nutiko?
-
Aprašykite situaciją, kai…
-
Aprašykite, kaip reagavote į tam tikrą problemą arba kaip ją sprendėte.
-
Koks yra jūsų idealus klientas…
Šiais klausimais siekiama suprasti potencialaus darbuotojo mąstyseną. Svarbu prisiminti, kad elgesio klausimai ne visada padeda įdarbinti tobulą darbuotoją. Kartais svarbiau išsiaiškinti, ar konkretus kandidatas atitinka darbo aprašymą ir asmenybę.
Reklama
Atrinkdami kandidatą taip pat galite naudoti elgesio klausimus. Naudodamiesi pokalbio klausimų sąrašu, kuriame aptariami bendri su darbu susiję iššūkiai, galite sužinoti kandidato stipriąsias ir silpnąsias puses tam tikroje srityje. Jei kandidatas yra linkęs „išgalvoti” atsakymus į sudėtingus klausimus arba atrodo, kad jam nepatogu dalytis savo pagrindinėmis stiprybėmis ir silpnybėmis, galite nenorėti jo priimti į biurą. Kita vertus, jei kandidatas nuolat „išbando” kitų komandos narių mintis ir pasižymi verslumo dvasia, jis gali būti įdomus kandidatas, su kuriuo verta dirbti.
Pagrindinis elgsenos klausimų privalumas yra tas, kad jiems reikia minimalaus informacijos kiekio, kad būtų galima nustatyti, ar asmuo tinka jūsų organizacijai. Kai tik pastebėsite, kad asmuo prastai bendrauja, nusivilia įprastomis užduotimis, sunkiai dirba su kitais, jam pernelyg trūksta laiko arba jam sunku dirbti savarankiškai, paprastai galėsite nustatyti, ar jis bus geras darbuotojas.
Pagrindinis pokalbio su elgsenos klausimais trūkumas yra tas, kad jie nesuteikia pakankamai informacijos, kad galėtumėte nustatyti, ar kandidatas tikrai tinka šiam darbui. Nors kai kurie klausimai gali atskleisti asmenybės bruožus, kurių kitu atveju neatskleistumėte, atsakymai gali ne viską pasakyti apie asmens mąstymo ar sprendimų priėmimo procesą. Pokalbio vedėjas to negali sužinoti, jei kandidatui neužduoda keleto elgesio klausimų. Gali būti, kad kandidatas tik pagalvojo apie elgesio klausimą ir iš tikrųjų neatsakė į jį taip, kaip norėtumėte. Norint nustatyti, ar asmuo tinka jūsų organizacijai ir darbo vietai, reikia taikyti kitus metodus ir tik taip galima nustatyti, ar elgsenos interviu jums tinka.
Reklama