CV ir paraiška vienodi?

Ar CV ir paraiška yra tas pats?

Gyvenimo aprašymo ir prašymo forma panaši, tačiau jie gali būti labai skirtingi. Ar CV ir paraiška yra tas pats? Šiame straipsnyje atsakysime į klausimą, kas turėtų būti kiekviename iš jų. Taip pat paaiškinsime, kuo jie skiriasi.

Gyvenimo aprašyme žvelgiama į praeitį, o paraiškoje – į ateitį ir daugiausia dėmesio skiriama jūsų įgūdžiams ir patirčiai.

Reklama

Skirtumas tarp gyvenimo aprašymo ir paraiškos:

CV

Gyvenimo aprašymas darbdaviui neabejotinai yra geras pirmas įspūdis, o paraiška svarbi norint išsiskirti. Tačiau šie du dalykai labai skiriasi. Gyvenimo aprašymo tikslas – pažvelgti į praeitį, o geroje paraiškoje dėmesys sutelkiamas į ateitį ir akcentuojami konkrečiam darbui reikalingi įgūdžiai, patirtis ir žinios. Todėl abi šios priemonės turėtų viena kitą papildyti.

Gyvenimo aprašymas yra ilgesnis, jo paskirtis ir išdėstymas skiriasi. Jame turėtų būti pateikta informacija, susijusi su darbo vieta, į kurią kandidatuojate. CV – tai jūsų patirties ir išsilavinimo santrauka. Jį paprastai sudaro vienas ar du puslapiai ir jis turėtų būti pritaikytas konkrečiam darbui.

Paraiška

Programa yra asmeniškesnė. Paraiškoje dažnai nurodomas asmeninis ryšys su įmone ir darbdaviui parodoma, kad pareiškėjas tinka įmonei. Paraiška yra daug įtikinamesnė nei gyvenimo aprašymas. Gyvenimo aprašymas gali būti pernelyg bendro pobūdžio, todėl paraiškoje pabrėžkite savo unikalumą ir paaiškinkite, kodėl esate geriausias asmuo šiam darbui. Jis išsiskirs iš kitų pareiškėjų.

Paraiška papildo gyvenimo aprašymą. Tai trumpas jūsų darbo ir interesų pristatymas, kuriame pabrėžiama, kaip puikiai tinkate šiam darbui. Priešingai, gyvenimo aprašyme darbdaviui pateikiama išsamesnė informacija, o paraiška gali padėti perteikti šias savybes.

Paraiška turi ne tik papildyti, bet ir papasakoti skaitytojui, ką galite pasiūlyti darbdaviui. Gyvenimo aprašyme darbdaviui pateikiama daug informacijos, o paraiška yra glaustas, asmeninis ir profesionalus dokumentas. Paraiškos tikslas – parduoti pareiškėją. Gerai parašyta paraiška gali padėti gauti darbą, kurio ieškote.

Reklama

  • Dalytis šiuo pranešimu

Susijęs Pranešimai